Magyar Sportújságírók Szövetsége

Megkezdődött a szavazás az Év sportolója-díjak jelöltjeire

Megkezdődött a szavazás az Év sportolója-díjak jelöltjeire A Magyar Sportújságírók Szövetsége 2024. január 8-án, hétfőn, a budapesti Operaházban rendezi meg a 66. M4 Sport – Az Év Sportolója Gála 2023 televíziós díjátadót. Nyilvánossá váltak a listák, indul a szavazás.

A Magyar Sportújságírók Szövetségének elnöksége, immár hagyományosan, idén is elkészítette a kategóriák tízes listáját, amelyek alapján a sportújságírók ezúttal 66. alkalommal is megválasztják az év legjobbjait.

Azidén is ötkategóriában – az Év férfi sportolója, az Év női sportolója, az Év edzője, az Év csapata (egyéni sportágak csapatversenye), az Év csapata (hagyományos csapatsportágak) lehet voksolni, 2023. december 28. 11 óráig. Akkor sajtótájékoztatón jelentjük be a kategóriák legjobb háromját.

A fogyatékos sportolóknál ezúttal három kategóriában (az Év fogyatékos férfi sportolója, az Év fogyatékos női sportolója, az Év fogyatékos csapata) hirdetünk győztest. A jelöltek listáját a Magyar Paralimpiai Bizottság állította össze, a végső sorrendről az MPB által felkért szakemberek, szakírók döntenek.Egy fogyatékos sportolókkal foglalkozó edző, Szalma László bekerült az Év edzője-díj jelöltjei közé.

SzavazniITT lehet, a voksolás már elindult.

Immár negyedszer díjazzuk az Év sportpillanatát, az m4sport.huoldalon található listára a szurkolók szavazhatnak 2023. december 28-án, csütörtökön 11 óráig. A szűkített hármas lista alapján viszont már felkért szakemberek döntenek a nyertesről.

Az Év szabadidős sporteseményére pályázni lehet, a győztesekről az MSÚSZ elnöksége határoz. Az Év e-sportolójáról a Magyar E-sport Szövetség javaslata alapján dönt majd elnökségünk. Ugyancsak az MSÚSZ elnöksége határoz arról is, hogy ki kapja majd a szövetség Életműdíját.

Szöllősi György, az MSÚSZ elnöke az M4 Sport Nemzeti Sporthíradójában bejelentette a tízes listákat, amelyek a következők.

 

AZ ÉV FÉRFI SPORTOLÓJA CÍMRE JELÖLTEK

Halász Bence (kalapácsvető, világbajnoki bronzérmes)

Hanga Ádám (kosárlabdázó, Euroliga-győztes a Real Madriddal)

Koch Máté (párbajtőrvívó, egyéniben világbajnok, csapatban Európa-bajnok)

Kós Hubert (úszó, világbajnok 200 m háton)

Losonczi Dávid (kötöttfogású birkózó, világbajnok)

Marozsán Fábián (teniszező, ATP 1000-es tornán negyed- és nyolcaddöntős)

Muszukajev Iszmail (szabadfogású birkózó, világbajnok)

Pekler Zalán (sportlövő, négyszeres aranyérmes az Európa Játékokon)

Szoboszlai Dominik (labdarúgó, a Liverpool FC alapembere, a magyar válogatott csapatkapitánya)

Zalánki Gergő (vízilabdázó, világbajnok, a torna MVP-je, BL- és Szuperkupa-győztes)

 

AZ ÉV NŐI SPORTOLÓJA CÍMRE JELÖLTEK

Csipes Tamara (kajakozó, K–1500-on világbajnoki harmadik)

Elekes Enikő (szumós világbajnok, birkózásban U20-as világ- és Európa-bajnok)

Érdi Mária (vitorlázó, világbajnok olimpiai kategóriában, az ILCA-ben)

Kiss Virág (kosárlabdázó, az Eb-4. helyezett csapat legjobbja)

Korok Fatima (mélymerülő, a szabadtüdős merülés világrekordere)

Kovács Zsófia (tornász, egyéni összetettben Eb-2., gerendán Eb-3.)

Krizsán Xénia (hétpróbázó, világbajnoki negyedik)

Márton Luána (tekvandós, az egyik olimpiai szám, az 57 kg világbajnoka)

Pigniczki Fanni (ritmikus gimnasztikázó, világbajnoki harmadik karikával, szalaggal hatodik)

Vas Kata Blanka (kerékpáros, szakaszgyőztes a női Giro d’Italián, U23-as világbajnok)

 

AZ ÉV SPORTOLÓJA CÍMRE JELÖLTEK AZ EGYÉNI SPORTÁGAK CSAPATAI KATEGÓRIÁBAN

Férfi kajak kettes, 500 m (Kopasz Bálint, Nádas Bence, világbajnoki második)

Férfi kajak négyes, 500 m (Csizmadia Kolos, Nádas Bence, Kuli István, Tótka Sándor, világbajnoki második)

Férfi kardválogatott (Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron, világbajnok)

Férfi párbajtőr-válogatott (Andrásfi Tibor, Koch Máté, Nagy Dávid, Siklósi Gergely, Európa-bajnok)

Férfi légpuskacsapat (Péni István, Pekler Zalán, Hammerl Soma, Európa Játékok, 2x-es aranyérmes)

Kettesfogathajtó-válogatott (Hölle Martin, Osztertág Kristóf, ifj. Fekete György, világbajnok)

Női kardválogatott (Battai Sugár, Márton Anna, Pusztai Liza, Szűcs Luca, világbajnok)

Vegyes légpuskacsapat (Mészáros Eszter, Pekler Zalán, Európa Játékok-győztes)

Vegyes nyílt vízi úszóváltó (Fábián Bettina, Olasz Anna, Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid, világbajnoki második)

Vitorlázó-válogatott (Berecz Zsombor, Adorján Csaba, Bakóczy Róbert, Goszleth Marcell, Gyapjas Zsombor, Huber Lél, Lillik Ákos, Majthényi Szabolcs, Németh Áron, Németh Domonkos, Takácsy Levente, Tomai Balázs, Varjas Sándor, a Star Sailors League Gold Cup győztese, ezzel csapat-világbajnok)

 

AZ ÉV SPORTOLÓJA CÍMRE JELÖLTEK A HAGYOMÁNYOS CSAPATSPORTÁGAK KATEGÓRIÁBAN

A Ferencváros labdarúgó-csapata (magyar bajnok, a Konferencia-liga-playoffba jutott)

A Ferencváros női kézilabdacsapata (Bajnokok Ligája-döntős, Magyar Kupa-győztes)

Férfi kézilabda-válogatott (vb-negyeddöntős, kijutott az olimpiai selejtezőre és a 2024-es Eb-re)

Férfi labdarúgó-válogatott (selejtezős csoportelsőként Eb-résztvevő)

Férfi strandkézilabda-válogatott (Európa-bajnok, az Európa Játékokon második)

Férfi vízilabda-válogatott (világbajnok)

A Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata (Bajnokok Ligája-harmadik, magyar bajnok)

Női kosárlabdaválogatott (Európa-bajnoki negyedik)

Az UVSE női vízilabdacsapata (Eurokupa-győztes, Magyar Kupa-győztes)

A Vasas férfi vízilabdacsapata (Eurokupa-győztes)

 

AZ ÉV EDZŐJE CÍMRE JELÖLTEK

Boczkó Gábor (vívás, Koch Máté edzője, szövetségi kapitány)

Decsi András (vívás, a férfi kardválogatott vezetőedzője)

Elek Gábor (kézilabda, az FTC női csapatának korábbi vezetőedzője)

Gárdos Gábor (vívás, a női kardválogatott vezetőedzője)

Módos Péter (a kötöttfogású birkózó-válogatott szövetségi kapitánya)

Németh Zsolt (atlétika, Halász Bence edzője)

Rossi, Marco (labdarúgás, a férfi válogatott szövetségi kapitánya)

Szalma László (parasport, Ekler Luca edzője)

Székely Norbert (kosárlabda, a női válogatott szövetségi kapitánya)

Varga Zsolt (a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya)

 

AZ ÉV FOGYATÉKOS FÉRFI SPORTOLÓJA CÍMRE JELÖLTEK

Bácsi Bernát (asztaliteniszező, szervátültetett)

Gelencsér Róbert (atléta, szervátültetett)

Kiss Péter Pál (kajak-kenus, parasportoló)

Kiss Tamás (asztaliteniszező, speciális olimpikon)

Major Endre (asztaliteniszező, parasportoló)

Matskássy Pál (tornász, speciális olimpikon)

Mihálovits Tamás (atléta, szervátültetett)

Ötvös Patrik (judoka, siketlimpikon)

Pente Kevin (atléta, speciális olimpikon)

Suba Róbert (kajak-kenus, parasportoló)

 

AZ ÉV FOGYATÉKOS NŐI SPORTOLÓJA CÍMRE JELÖLTEK

Ekler Luca (atléta, parasportoló)

Gál Nikolett (atléta, siketlimpikon)

Gulyás Noémi (tornász, speciális olimpikon)

Jakab Ivett (teniszező, szervátültetett)

Kákosy Olívia (karatéka, tanulásban akadályozott)

Konkoly Zsófia (úszás, parasportoló)

Lipták Viktória (judoka, speciális olimpikon)

Nagy Réka (atléta, szervátültetett)

Pap Bianka (úszás, parasportoló)

Takács Adél (atléta, speciális olimpikon)

 

AZ ÉV FOGYATÉKOS CSAPATA CÍMRE JELÖLTEK

Szervátültetett asztalitenisz férfi páros

Paraboccia válogatott

Speciális olimpiai boccia vegyes páros

Szervátültetett bowling páros

Speciális olimpiai görkorcsolya vegyes váltó

Szervátültetett maratonfutó csapat

Speciális olimpiai női egyesített kosárlabda-válogatott

Speciális olimpiai női egyesített labdarúgó-válogatott

Női kerekesszékes vívóválogatott

Para-asztalitenisz csapat

 

AZ ÉV SPORTPILLANATA CÍMRE JELÖLTEK

Emily Bölk győztes gólja az utolsó pillanatban a Ferencváros–Esbjerg kézilabda BL-elődöntőn

Vogel Soma „aranyat érő” utolsó ötösvédése a Magyarország–Görögország vízilabda-világbajnoki döntőn

Sallai Roland bombagólja a Szerbia elleni, budapesti labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőn

Vas Kata Blanka szakaszgyőztes sprintje a női kerékpáros Giro d’Italián

Szoboszlai Dominik szólógólja a Magyarország–Montenegró labdarúgó Eb-selejtezőn

Muszukajev Iszmail szabadfogású birkózó utolsó négypontos nagyívű akciója a világbajnoki döntőben

Szilágyi Áron győztes találata a kardcsapat vb-döntőjében

Alekszandar Pesics az utolsó pillanatban elért győztes gólja a Ferencváros a Csukaricski elleni labdarúgó Európa-konferencialiga-mérkőzésén

Dubei Debóra győztes duplája Csehország ellen, a női kosárlabda Eb-n

Kákosy Olívia parakarate világbajnoki aranyérmet kap Budapesten

 

Tavalyi
Sportújságírók facebook oldala

Kapcsolat

Székhely:

1123 Budapest, Alkotás utca 44.

Iroda, levelezési cím:

1123 Bp., Győri út 17.

iroda@sportujsagirok.hu

+36-30-9121-572

Szövetségünk adószáma:

18059607-2-43

Szövetségünk számlaszáma:

10102086-13584302-00000008

Partnerek, támogatók