A Magyar Katolikus Újságírók Szövetsége 2006-ban Sinkó Ferenc-díjat alapított pályakezdő, harminc év alatti újságírók részére, melynek célja a katolikus értékrend szakmailag megalapozott és hiteles képviseletének elősegítése az írott és elektronikus sajtóban. A díjat olyan újságíró kaphatja meg, aki országos, regionális, kisközösségi rádió, televízió, illetve az írott sajtó vagy internetes lap munkatársa, s munkásságával tanúbizonyságot tett a keresztény értékrend követéséről és azt szakmailag igényesen képviseli a tájékoztatásban.
A szerkesztőségek, médiumok vezetői november 6-ig tehetnek javaslatot szerkesztőségenként egy-egy munkatársra, akit a fenti szempontok alapján méltónak találnak a díj elnyerésére. A jelölt a jelölés évében legfeljebb harmincéves lehet!
A jelöléseknek tartalmazniuk kell:
– a díjra javasoltak szakmai életútjának és munkásságának ismertetését,
– a javaslattevő részletes indoklását,
– publikációs, vagy megjelenési listát,
– a díjra javasolt kolléga pontos elérhetőségét (cím, telefon, e-mail).
A díj névadója a Hont megyei Gyerken született 1912-ben. E község egyike volt azoknak a színmagyar helységeknek, amelyeket a trianoni békeszerződés Csehszlovákiának juttatott. Sinkó Ferenc a prágai Károly Egyetemen folytatott jogi tanulmányokat. Bekapcsolódott a csehszlovákiai magyar ifjúsági mozgalmakba. 1933-tól segéd-, 1935-től pedig főszerkesztője lett a magyar katolikus főiskolások Kassán megjelenő Új Élet című folyóiratának. Az 1938-as bécsi döntést követően Budapestre költözött. Itt szerkesztője lett a Felvidéki Magyar Hírlapnak, majd a Magyarország című napilapnak. 1945 után a KALOT-nál és A Szív című újságnál volt szerkesztő. 1947-től 1973-ig belső munkatársként dolgozott az Új Embernél. A vallásos néprajztól a régi irodalmon és a szakrális zenén át az ipar- és képzőművészetekig számos ágazatban jártasnak bizonyult, amint ezt írásai tükrözik. Az 1946-ban újrainduló Vigiliának is egyik eredeti hangú novellistája volt. Jelentősebb művei: Isten udvara (regény), A szenvedésről (elmélkedések), Boldogasszony legénye (misztériumjáték), A fekete madár (novellák), Csudatörténetek (prédikációk és példázatok antológiája), Régi magyar szentség (magyar szentek élete), Evangéliumi történetek gyerekeknek. 1990-ben hunyt el Budapesten.
További információ: www.makusz.hu; makusz@makusz.hu
2015. október. 15.
Székhely:
1123 Budapest, Alkotás utca 44.
Iroda, levelezési cím:
1123 Bp., Győri út 17.
iroda@sportujsagirok.hu
+36-30-9121-572
18059607-2-43
Szövetségünk számlaszáma:
10102086-13584302-00000008
Úri hóborttól a digitalizációig
Újságíró-utánpótlás, figyelem!
Az Utanpotlassport.hu – a Nemzeti Sport Junior mellékletét és az M4…
Tovább >>Keleti Ágnes, az MSÚSZ-életműdíjasa
MSÚSZ-ÉLETMŰDÍJ: KELETI ÁGNES (tornász) a világ legidősebb, 100 éves olimpiai bajnoka…
Tovább >>Szoboszlai Dominik, az Év férfi sportolója
AZ ÉV FÉRFI SPORTOLÓJA SZOBOSZLAI DOMINIK (labdarúgó) …
Tovább >>A futballválogatott az Év csapata
AZ ÉV CSAPATA (hagyományos csapatsportok) FÉRFI LABDARÚGÓ-VÁLOGATOTT …
Tovább >>Marco Rossi, az Év edzője
AZ ÉV EDZŐJE MARCO ROSSI (férfi labdarúgó-válogatott) …
Tovább >>