Berki és Hosszú az Év Legjobbja!

DSC_4256Berki Krisztián tornászt és Hosszú Katinka úszót, valamint a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatát, Storcz Botond kajak-kenu szövetségi kapitányt, illetve Shane Tusup úszóedzőt választották az év legjobbjának a Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) 57. alkalommal kiírt szavazásán.

A díjakat csütörtök este a budapesti Akvárium Klubban a Sportcsillagok Gálaestjén adták át a kategóriák dobogósainak gálaműsorral egybekötött ünnepségen, amelyen részt vett Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke és Simicskó István, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) sportért felelős államtitkára is.

A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) különdíját Szabó László Zsolt vezérigazgató adta át Erdei Zsolt ökölvívónak, az államtitkári különdíjat pedig az idén visszavonuló Polgár Judit, minden idők legjobb női sakkozója vehette át Simicskó Istvántól. A MOB különdíját Borkai Zsolt adta át Kovács Istvánnak, illetve az őt helyettesítő Berki Krisztiánnak. Az MSÚSZ életműdíjára Palotai Károly labdarúgó-játékvezetőt találták érdemesnek.

Az MSÚSZ újra díjazta a legjobb fogyatékkal élő sportolókat: a férfiaknál Rozbora András, a nőknél Szabó Nikolett cselgáncsozó, a csapatoknál a Csonka András, Zborai Gyula asztaliteniszcsapat, a szövetségi kapitányoknál Dobi Zoltán, az edzőknél pedig Pruzsina István végzett az élen.

A nem olimpiai sportágak képviselői is a gálán vehették át idei teljesítményükért az elismerést. A férfiaknál Bánhidi Dániel táncos, a nőknél Gurisatti Lilla búvárúszó, a csapatoknál a Szupergirls táncegyüttese, az edzőknél Debreczeni Dezső kick-box tréner, a szövetségi kapitányoknál pedig Sziklenka László (sárkányhajó) bizonyult a legjobbnak.

(Fotó: Horváth György)

Az 57. Év sportolója szavazás dobogósai:

férfiak:
1. Berki Krisztián 1563 pont
2. Bácsi Péter 1397
3. Pars Krisztián 405
4. Cseh László 217
5. Tóth Krisztián 209
6. Lőrincz Tamás 154
Szavazatot kapott még: Kiss Norbert 119, Vajda Attila 115, Rédli András 70, Kakukk Levente 69, Michelisz Norbert 68, Verrasztó Dávid 57, Gyurta Dániel 51, Kiss Tamás 29, Dombvári Bence 28, Tadissi Martial 20, Biczó Bence, Gémesi Csanád 9-9, Sike József 8, ifj. Grózer György, Kovács Péter, Krizsán Szabolcs 7-7, Tőzsér Dániel 5, Baji Balázs, Bali Dániel, Balog Gábor, Fucsovics Márton, Mikler Roland, Stieber Zoltán, Varga Dániel, Varga Dénes 4-4
nők:
1. Hosszú Katinka 1741 pont
2. Kozák Danuta 1169
3. Miklós Edit 615
4. Csernoviczki Éva 366
5. Csay Renáta 285
6. Görbicz Anita 141
Szavazatot kapott még: Risztov Éva 49, Medveczky Erika 39, Olasz Anna, Tobai-Sike Renáta 35-35, Gercsák Szabina 28, Heidum Bernadett 25, Márton Anita 24, Kapás Boglárka 17, Csipes Tamara, Joó Abigél, Kovács Mária 16-16, Polgár Judit 13, Kónya Zsófia, Miskolczi Julianna 8-8, Szász Emese 5, Babos Tímea, Pádár Anita, Szatmári Petra, Szilágyi Liliána 4-4
csapat:
1. Győri Audi ETO KC 1509 pont
2. Férfi öttusaválogatott 650
3. Női kajaknégyes 571
4. MOL-Pick-Szeged férfi kézilabdacsapat 481
5. Férfi sakkválogatott 416
6. Férfi vízilabda-válogatott 231
Szavazatot kapott még: Majthényi, Domokos Repülőhollandi-páros 154, női kajakkettes 141, férfi kajakváltó 113, női rövidpályás gyorskorcsolya-váltó 88, Szegedi TE férfi tekecsapat 52, férfi kardcsapat 47, női kenupáros 30, MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapat 25, négyesfogathajtó-csapat 23, női vízilabda-válogatott 21, férfi kenukettes 20, női röplabda-válogatott, Zengő Motorsport 17-17, triatlon vegyesváltó 16, férfi kajakkettes 11, ZF-Eger férfi vízilabdacsapat, Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapat 8-8, férfi kenunégyes 7, női sportlövőcsapat 5, csillaghajó páros, férfi 4×100 méteres vegyesváltó, férfi labdarúgó-válogatott, férfi sportlövőcsapat, teke tandem mix 4-4
szövetségi kapitány:
1. Storcz Botond 1122 pont
2. Benedek Tibor 951
3. Kiss László 756
4. Pálvölgyi Miklós
és Struhács György 475-475
6. Horváth Tamás 263
Szavazatot kapott még: Dárdai Pál 177, Merész András 155, Gulyás István 90, Telegdi Attila 61, Győrik Csaba 32, Jan de Brandt 18, Tóth Tamás 11, Mészöly Géza, Rich Chernomaz 7-7, Kovács Barna 5, Gömöri Csaba 4
edző:
1. Shane Tusup 1021 pont
2. Ambros Martin 873
3. Kovács István 694
4. Sike András 622
5. Juan Carlos Pastor 280
6. Carlos Ortega 211
Szavazatot kapott még: Németh Zsolt 193, Csernoviczki Csaba 189, Turi György 107, Somogyi Béla 105, Széles Sándor 102, Vécsi Viktor 86, Somlai Béla 68, Pánczél Gábor 17, Győrik Csaba 13, Garami József 9, Szivics Tomiszlav 8, Stark Márton, Stephan Lund 7-7, Takács Ferenc, Thomas Doll 5-5, Csertői Aurél, Joan Carrillo, Kanyó Dénes, Karsai Ferenc 4-4

A nem olimpiai sportágak szavazási eredménye:
férfiak:
1. Bánhidi Dániel (táncsport) 10 337 pont
2. Gurisatti Gyula (sporthorgászat) 8876
3. Kakuk Levente (teke) 4417
nők:
1. Gurisatti Lilla (búvárúszás) 9086
2. Szabó Nikolett (fitnesz) 5555
3. Senánszky Petra (búvárúszás) 5181
csapatok:
1. Szupergirls (táncsport) 7401
2. Rába Sárkányhajó Club női egysége (sárkányhajó) 7394
3. Dragonmasters (sárkányhajó) 3116
edzők:
1. Debreczeni Dezső (kick-box) 8254
2. Lengyel Veronika (táncsport) 7861
3. Szabó Miklós (sárkányhajó) 7614
szövetségi kapitányok:
1. Sziklenka László (sárkányhajó) 3455
2. Zrínyi Miklós (kick-box) 2848
3. Weisz Róbert (kajak-kenu maraton) 1139
Fogyatékos sportolók szavazati eredménye:
férfiak:
1. Rozbora András (kajak-kenu) 8 pont
2. Boronkay Péter (triatlon) 6
3. Kovács Dániel (kerékpár) 4
nők:
1. Szabó Nikolett (cselgáncs) 7
2. Dávid Krisztina (sportlövészet) 7
3. Veres Amarilla (vívás) 3
csapat:
1. Csonka András, Zborai Gyula (asztalitenisz) 6
2. Farkas László, Farkas Attila, Navratyil Sándor (tenisz) 6
3. Gulyás János, Vizsnyai Dávid (asztalitenisz) 5
szövetségi kapitány:
1. Dobi Zoltán (asztalitenisz) 7
2. Weisz Róbert (kajak-kenu) 6
3. Bíró Norbert (cselgáncs) 6
edző:
1. Pruzsina István (kajak-kenu) 8
2. Keserű József (cselgáncs) 6
3. Zakor Andrea (sportlövészet) 4

2014. december. 18.

  • NBP4

    A programnak immár a negyedik ciklusa kezdődött el.

  • MSUSZ 2020

    A pandémia miatt ezúttal online rendeztük meg az M4 Sport – Az Év Sportolója gálát a Nemzeti Színház Gobbi Hilda színpadán.

  • ÁrokFerenc

    Életének 89. évében Szabadkán a koronavírus-fertőzés szövődményeiben meghalt Árok Ferenc, a legendás sportújságíró, futballedző, szövetségünk életműdíjasa.

























Kapcsolat
Székhely:
1123 Budapest, Alkotás utca 44.

Iroda, levelezési cím:
1123 Bp., Győri út 17.

iroda@sportujsagirok.hu
+36-30-9121-572

Szövetségünk adószáma:
18059607-2-43


Szövetségünk számlaszáma:

10102086-13584302-00000008


Újságíró-utánpótlás, figyelem!

  Az Utanpotlassport.hu – a Nemzeti Sport Junior mellékletét és az M4…

Tovább >>

Keleti Ágnes, az MSÚSZ-életműdíjasa

Ági néni

MSÚSZ-ÉLETMŰDÍJ: KELETI ÁGNES (tornász) a világ legidősebb, 100 éves olimpiai bajnoka…

Tovább >>

Szoboszlai Dominik, az Év férfi sportolója

Dominik

AZ ÉV FÉRFI SPORTOLÓJA SZOBOSZLAI DOMINIK (labdarúgó)           …

Tovább >>

A futballválogatott az Év csapata

MSUSZ 2020

AZ ÉV CSAPATA (hagyományos csapatsportok)   FÉRFI LABDARÚGÓ-VÁLOGATOTT         …

Tovább >>

Marco Rossi, az Év edzője

Rossi

AZ ÉV EDZŐJE    MARCO ROSSI (férfi labdarúgó-válogatott)           …

Tovább >>