Lezárult a szavazás

Lezárult a 65. Év Sportolója szavazás.

A Magyar Sportújságírók Szövetsége 2023. január 9-én, hétfőn, új helyszínen, a budapesti Operaházban rendezi meg az M4 Sport – Az Év Sportolója Gála 2022 televíziós díjátadót. A műsor 19.30-tól látható majd az M4 Sporton.

A Magyar Sportújságírók Szövetségének elnöksége, immár hagyományosan, idén is elkészítette a kategóriák tízes listáját, amelyek alapján, ahogyan 1958 óta minden esztendőben, a sportújságírók ezúttal 65. alkalommal is megválasztották az év legjobbjait.

Az idén is ötkategóriában – az Év férfi sportolója, az Év női sportolója, az Év edzője, az Év csapata (egyéni sportágak csapatversenyei), az Év csapata (hagyományos csapatsportágak) lehetett voksolni.

 

AZ ÉV FÉRFI SPORTOLÓJA CÍMRE JELÖLTEK

HALÁSZ BENCE (kalapácsvető, Európa-bajnoki ezüstérmes)

KISS NORBERT (autóversenyző, Európa-bajnok gyorsasági kamionban)

KOPASZ BÁLINT (kajakozó, 2-szeres világ-, 2-szeres Európa-bajnok, K–1 1000, K–2 500)

KÓS HUBERT (úszó, Európa-bajnok 200 m vegyesen)

LIU SHAOANG (rövid pályás gyorskorcsolyázó, olimpiai bajnok, 2-szeres olimpiai 3., 4-szeres világbajnok)

MILÁK KRISTÓF (úszó, 2-szeres világbajnok, 3-szoros Európa-bajnok, 2-szeres Eb-2.)

MUSZUKAJEV ISZMAIL (szabadfogású birkózó, vb-harmadik, Európa-bajnok)

SALIM OMAR (tekvondós, a sportág első magyar világbajnoka)

SZILÁGYI ÁRON (kardvívó, egyéni világbajnok, csapatban Európa-bajnok, vb-ezüstérmes)

VALTER ATTILA (kerékpáros, szakasznegyedik a Giro d’Italián)

 

AZ ÉV NŐI SPORTOLÓJA CÍMRE JELÖLTEK

FEGYVERNEKY ZSÓFIA (kosárlabdázó, az Euroliga-győztes Sopron Basket csapatkapitánya)

GULYÁS MICHELLE (öttusázó, egyéniben világbajnoki 2., Világkupa-3, csapatban vb-3.)

KESZTHELYI-NAGY RITA (vízilabdázó, a világbajnoki ezüstérmes válogatott csapatkapitánya)

KOVÁCS ZSÓFIA (tornász, Európa-bajnok lóugrásban)

KOZÁK LUCA (gátfutó, Európa-bajnoki ezüstérmes 100 m gátfutásban)

KŐHALMI EMESE (kajakozó, világbajnok, 2-szeres Európa-bajnok)

MADARÁSZ VIKTÓRIA (gyalogló Európa-bajnoki bronzérmes)

MIHÁLYVÁRI-FARKAS VIKTÓRIA (úszó, Európa-bajnok)

SENÁNSZKY PETRA (úszó, 3-szoros világjátékok-győztes, 2-szeres ezüstérmes uszonyos úszásban, vízi- és életmentésben)

VAS KATA BLANKA (kerékpáros  Eb-bronzérmes terepkerékpárban; a női Giro d’Italián viselte a legjobb U23-asnak járó fehér trikót)

 

AZ ÉV SPORTOLÓJA CÍMRE JELÖLTEK AZ EGYÉNI SPORTÁGAK CSAPATAI KATEGÓRIÁBAN

BRAGATO GIADA, NAGY BIANKA (kajak-kenu, vb-3., Európa-bajnok, Eb-3.)

FÉRFI 4×200 GYORSVÁLTÓ (úszás, Európa-bajnok)

FÉRFI KARDVÁLOGATOTT (vívás , vb-ezüstérmes, Európa-bajnok)

FÉRFI ÖTTUSAVÁLOGATOTT (öttusa, világbajnoki ezüstérmes)

KISS BLANKA, LUCZ ANNA (kajak-kenu, világ- és Európa-bajnokok)

NÁDAS BENCE, KOPASZ BÁLINT (kajak-kenu, világ- és Európa-bajnokok)

NŐI KARDVÁLOGATOTT (vívás, világbajnok)

NYÍLTVÍZI VEGYES VÁLTÓ (úszás , világbajnoki és Eb-ezüstérmes)

RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA VEGYES VÁLTÓ (olimpiai bronzérmes)

SZABÓ BENCE, FURKÓ KÁLMÁN (evezés , világbajnoki 2, Európa-bajnok könnyűsúlyú kormányos nélküli kettesben)

 

AZ ÉV SPORTOLÓJA CÍMRE JELÖLTEK A HAGYOMÁNYOS CSAPATSPORTÁGAK KATEGÓRIÁBAN

FERENCVÁROS, FÉRFI LABDARÚGÓCSAPAT (Európa-liga-csoportgyőztes, bajnok, MK-győztes)

FÉRFI JÉGKORONG-VÁLOGATOTT (Feljutott a világelitbe)

FÉRFI LABDARÚGÓ-VÁLOGATOTT (Csoportmásodik a Nemzetek Ligája A-divíziójában)

FÉRFI VÍZILABDA-VÁLOGATOTT (Európa-bajnoki ezüstérmes)

FTC-TELEKOM, FÉRFI VÍZILABDA (Bajnokok Ligája-harmadik)

GYŐRI AUDI ETO KC, NŐI KÉZILABDACSAPAT (Bajnokok Ligája-ezüstérmes)

NŐI JÉGKORONG-VÁLOGATOTT (Bennmaradt a legmagasabb osztályban a vb-n)

NŐI RÖPLABDA-VÁLOGATOTT (Kijutott az Európa-bajnokságra)

NŐI VÍZILABDA-VÁLOGATOTT (Világbajnoki és világkupa-ezüstérmes)

SOPRON BASKET, NŐI KOSÁRLABDACSAPAT (Euroliga-győztes, magyar bajnok)

 

AZ ÉV EDZŐJE CÍMRE JELÖLTEK

BÍRÓ ATTILA (vízilabda, a női válogatott szövetségi kapitánya)

CSANG CSING (LINA)*, BÁNHIDI ÁKOS (rp. gyorskorcsolya, a válogatott (ex*)edzői)

CSERCSESZOV, SZTANYISZLAV (labdarúgás, a Ferencváros edzője)

DECSI ANDRÁS (vívás, a férfi kardválogatott vezetőedzője)

DEMETER IRÉN (kajak-kenu, Kopasz Bálint edzője)

GÁSPÁR DÁVID (kosárlabda, Sopron Basket)

PRUZSINA ISTVÁN (parakajak, Kiss Péter Pál és Juhász Tamás edzője)

ROSSI, MARCO (labdarúgás, a válogatott szövetségi kapitánya)

VARGA ZSOLT (vízilabda, az FTC edzője, a férfiválogatott szövetségi kapitánya)

VIRTH BALÁZS (úszás, Milák Kristóf edzője)

 

AZ ÉV FOGYATÉKOS FÉRFI SPORTOLÓJA CÍMRE JELÖLTEK

Barna László (görkorcsolyázó, speciális olimpikon)

Bácsi Bernát (asztaliteniszező, szervátültetett)

Czinkán Olivér (atléta, szervátültetett)

Földi Bence (kerékpározó, siketlimpikon)

Gelencsér Róbert (atléta, szervátültetett)

Hegedűs László (boccia, paralimpikon)

Juhász Tamás (kajak-kenus, paralimpikon)

Kiss Péter Pál (kajak-kenus, paralimpikon)

Mihálovits Tamás (atléta, szervátültetett)

Osváth Richárd (kerekesszékes vívó, paralimpikon)

 

AZ ÉV FOGYATÉKOS NŐI SPORTOLÓJA CÍMRE JELÖLTEK

Biatovszki Míra (sportlövészet, siketlimpikon)

Dávid Krisztina (sportlövészet, paralimpikon)

Hajmási Éva (kerekesszékes vívás, paralimpikon)

Konkoly Zsófia (úszás, paralimpikon)

Pap Bianka (úszás, paralimpikon)

Surnyák Patrícia (görkorcsolyázó, speciális olimpikon)

Szabó Alexandra (boccia, paralimpikon)

Szvitacs Alexa (asztalitenisz, paralimpikon)

Tóth Irma (asztaliteniszező, szervátültetett)

Veres Amarilla (kerekesszékes vívó, paralimpikon)

 

AZ ÉV FOGYATÉKOS CSAPATA CÍMRE JELÖLTEK

Asztalitenisz férfi páros (szervátültetett)

Asztalitenisz vegyespáros (szervátültetett)

Boccia válogatott (kerekesszékes)

Bowling egyesített csapat (értelmi sérült, speciális olimpikon))

Curling vegyes páros (kerekesszékes)

Egyesített kézilabda válogatott (értelmi sérült és ép játékosok együtt, speciális olimpikonok)

Férfi kerekesszékes kardcsapat (kerekesszékes)

Női kerekesszékes vívóválogatott (kerekesszékes)

Röplabda-válogatott (szervátültetett)

Tájfutóváltó (siketlimpiai)

 

AZ ÉV SPORTPILLANATA-DÍJRA JELÖLTEK

A férfi kézilabda K&H Liga döntőjének utolsó másodpercei, Rosta Miklós gólja

A Giro d’Italia magyarországi Nagy rajtja

A Sepsi OSK, első székelyföldi csapatként, megnyeri a labdarúgó Román Kupát

Gazdag Dániel gólja Wolverhamptonban, az angolok ellen 4-0-ra megnyert Nemzetek Ligája-mérkőzésen

Kozák Luca sporttörténelmi Európa-bajnoki ezüstérme a 100 méteres gátfutásban

Kristoffer Zachariassen gólja a Monaco elleni Európa-liga-mérkőzésen, amivel a Ferencváros megnyeri csoportját

Liu Shaoang győzelme 500 méteren Pekingben, amivel megszerzi Magyarország első egyéni téli olimpiai aranyérmét

Milák Kristóf világcsúcsa a budapesti vizes-világbajnokságon

Rescsik Csaba parasportlövő megszerzi az első kvótát a párizsi paralimpiára

Szilágyi Áron döntő tusa, amivel megnyeri egyéni világbajnoki döntőjét

(A képen Bittmann Emil és Szöllősi György)

Bittmann Emil Szöllősi György

 

2022. december. 09.

Kapcsolat
Székhely:
1123 Budapest, Alkotás utca 44.

Iroda, levelezési cím:
1123 Bp., Győri út 17.

iroda@sportujsagirok.hu
+36-30-9121-572

Szövetségünk adószáma:
18059607-2-43


Szövetségünk számlaszáma:

10102086-13584302-00000008


Rekordnézettséget hozott a Sportgála!

CER_8074

Ez volt az eddigi legnézettebb Év Sportolója Gála-közvetítés. A 2015 óta megrendezett kilenc…

Tovább >>

Az Év Sportolója-szavazás végeredménye: ezer pont közelében a férfi kardcsapat és Marco Rossi

Kardcsapat

Tizenegy kategóriában adtak át díjat a 66. M4 Sport – az Év Sportolója Gálán. Íme, az egyes kategóriák sorrendje,…

Tovább >>

Világsztárok köszöntöttek világsztárokat a 66. M4 Sport – az Év Sportolója Gálán

6D1A0067

Novák Katalin köztársasági elnök megtisztelő jelenlétében, világsztárok közreműködésével rendezte meg a Magyar Sportújságírók Szövetsége – immár másodszor a budapesti…

Tovább >>

Ismertté váltak a hármas listák, óriási verseny több kategóriában

bejelentes2

Rekordszámú voks érkezett az Év Sportolóira a Magyar Sportújságírók Szövetsége 66. szavazásán. A korábbi, 2019-as csúcsot (439) felülmúlva, 471-en…

Tovább >>