A sportjog iránt mutatkozó erősödő elméleti és gyakorlati érdeklődést kívánta kielégíteni Sárközy Tamás, amikor hosszú, megfontolt előkészítő munka után életre hívta a Sportjog című új szaklapot. Sajnos az első szám megjelenését már nem élhette meg, de a kiadvány méltó a legendás jogászprofesszor nevéhez. A lap nemcsak a sportjogász-társadalom, a gyakorlati és elméleti szakemberek, hanem a sportszövetségek, a sportszervezetek vezetői számára is hasznos fórum, rajtuk kívül pedig a sportolók, az edzők és a sport jogi vonatkozásai iránt érdeklődő újságírók is haszonnal forgathatják.
A folyóirat foglalkozik a sportolók, az edzők, a sportvezetők jogállásával és felelősségével, a sportegyesületek és a sportvállalkozások jogi szabályozásával, a magyar és a nemzetközi sportszövetségek jogállásával. Tárgyalja továbbá az amatőr, illetve a hivatásos sportolók szerződéseit,a kereskedelmi megállapodásokat, a szponzoráció. a sportirányítás és a sportfinanszírozás aktuális kérdéseit, a sportköztestületek jogállását. Elemzi a sportrendészet,
a sporthuliganizmus elleni küzdelem problémáit, a sportlétesítmény-üzemeltetés és a sportesemény-szervezés jogi témáit, kitér a sportegészségügy, és ennek keretében a doppingolás elleni fellépés kérdéseire is.
Az immár második számánál tartó szakfolyóirat első részében tanulmányok olvashatók, állandó rovatot kapott a sporttal kapcsolatos bírói gyakorlat, amelyet a hazai és külföldi sportjogi témájú könyvek recenziói követnek, emellett a már megjelent tanulmányokról, lezajlott konferenciákról is beszámolnak a szerzők. Az első két lapszám izgalmas és tartalmas cikkei közül is különös érdeklődésre tarthat számot egy égetően aktuális írás, amely a hivatásos sportolók munkaviszonyáról és a veszélyhelyzet különös szabályairól szól.
Az évente négy alkalommal megjelenő lapot a Testnevelési Egyetem és a HVG-ORAC kiadó összefogása hívta életre, a kiadványt az Emmi sportért felelős államtitkársága támogatja; az első szám szerzői között szerepel Szabó Tünde államtitkár is. A folyóirat főszerkesztője Szekeres Diána, a TE docense, a szerkesztőbizottságnak két sportújságírással is foglalkozó sportszakjogász tagja van: Csisztu Zsuzsa, az MSÚSZ alelnöke és Borbély Zoltán ügyvéd.
A második lapszám tartalma, egy cikk a kiadó honlapján is elérhető:
– Horváth István: Szabad a pálya (A hivatásos sportolók munkaviszonya és a veszélyhelyzet
különös szabályai)
– Horváth Gábor: A kollektív munkajog kezdetei a sportban
– Pribula László: A sportolói szerződéseket érintő jogviták bírósági gyakorlata
– Boóc Ádám: Észrevételek a CAS által meghozottbírósági ítéletek érvénytelenítéséhez
– A sportegyesület címerhez fűződő jóhírneve jogának tartalma
– A sportrendezvények látogatásától eltiltás
– Nagy Zsigmond: Az olimpiai aranyérem, amit Magyarország kétszer nyert meg, avagy a magyar sportdiplomácia sportjogi sikere
– Bagdi Áron: A CAS bírósági eljárása
– Fejes Péter: Recenzió a Sport és büntetőjog című könyvről
– Szekeres Diána: Beszámoló a Max Planck Intézet 2019. november 11-i hamburgi sportjogi konferenciájáról
2020. július. 27.
Székhely:
1123 Budapest, Alkotás utca 44.
Iroda, levelezési cím:
1123 Bp., Győri út 17.
iroda@sportujsagirok.hu
+36-30-9121-572
18059607-2-43
Szövetségünk számlaszáma:
10102086-13584302-00000008
Úri hóborttól a digitalizációig
Újságíró-utánpótlás, figyelem!
Az Utanpotlassport.hu – a Nemzeti Sport Junior mellékletét és az M4…
Tovább >>Keleti Ágnes, az MSÚSZ-életműdíjasa
MSÚSZ-ÉLETMŰDÍJ: KELETI ÁGNES (tornász) a világ legidősebb, 100 éves olimpiai bajnoka…
Tovább >>Szoboszlai Dominik, az Év férfi sportolója
AZ ÉV FÉRFI SPORTOLÓJA SZOBOSZLAI DOMINIK (labdarúgó) …
Tovább >>A futballválogatott az Év csapata
AZ ÉV CSAPATA (hagyományos csapatsportok) FÉRFI LABDARÚGÓ-VÁLOGATOTT …
Tovább >>Marco Rossi, az Év edzője
AZ ÉV EDZŐJE MARCO ROSSI (férfi labdarúgó-válogatott) …
Tovább >>