Ötödik alkalommal rendezte meg díjátadó ünnepségét a Puskás Nemzetközi Futball Alapítvány, ahogy eddig mindig, most is a Groupama Arénában.
A résztvevőket Szöllősi György, az alapítvány kuratóriuma és szövetségünk elnöke köszöntötte.
S. Tóth János, a Feleki-díjas sportújságíró, a Nemzeti Sport szerkesztője, az MSÚSZ elnökségi tagja mondta el laudációját a Szepesi-díj kitüntetettjéről, Török Lászlóról, a szintén Feleki-díjas legendás rádióriporterről, szövetségünk szolidaritási bizottságának a tagjáról.
Kiemelte, hogy a 68 éves sportriporter egész életét a sport szolgálatába állította, így szinte mindent a sportnak is köszönhet. Emlékeztetett rá, hogy Török 1971-től külsőzött a rádióban, majd 1982-ben került belsős státusba, immár riporterként, és a Magyar Rádió nyolcvanas-kilencvenes évekbeli Dream Teamjének tagja lett. Főleg jégkorongot, vízilabdát és úszást közvetített. Nyári olimpiáról először 38 évesen tudósított, és rögtön a csúcsra ért: Szöulban négy magyar úszóaranyérem született, közte Egerszegi Krisztináé. Ő kürtölte világgá a női hátúszók 200 méteres döntőjében Egerszegi célba érésekor az azóta legendássá vált mondatokat: „Hát ilyen nincs, ilyen nincs, és mégis van!”
„Nehezen találom a szavakat, mert Szepesi nemcsak a példaképem, hanem a második apám volt” – mondta a díjazott, aki felolvasta azt a válaszlevelet, amelyet 51 éve a díj névadójától kapott, amikor azért írt neki, hogy ő is rádióriporter szeretne lenni.
Török László a kitüntetést, a díj első nyertesétől, a szintén legendás rádióriportertől, szövetségünk tiszteletbeli elnökétől, Novotny Zoltántól és Szöllősi Györgytől vehette át nemzedéki élményt jelentő, kiemelkedő szakmai színvonalú, szenvedélyes rádiós sportközvetítéseiért, példamutató emberi és kollegiális helytállásáért.
Az Östreicher-díjat Deutsch Tamás, az MTK elnökének laudációja után Bélteky Róbert kuratóriumi tag adta át az Aranycsapat balhátvédje, az olimpiai bajnok és vb-ezüstérmes, Lantos Mihály, az Aranycsapat balhátvédje, későbbi kitűnő edző özvegyének, Lantos Mihályné Beretvás Máriának, aki az indoklás szerint a házastársként eltöltött negyed évszázad szeretetteljes családi légkörének megteremtéséért, a férje karrierjéhez mindig alkalmazkodva is példamutató pedagógusi és családanyai helytállásáért kapta az elismerést.
Az ünnepség moderátora az M4 Sport műsorvezetője, Molnár Mátyás volt.
Az alapítványtevő Puskás Ferencné szándéka szerint mindkét díj egymillió forintos pénzjutalommal jár.
Fotók: NS/Földi Imre, Róth Tamás
2019. szeptember. 20.
Székhely:
1123 Budapest, Alkotás utca 44.
Iroda, levelezési cím:
1123 Bp., Győri út 17.
iroda@sportujsagirok.hu
+36-30-9121-572
18059607-2-43
Szövetségünk számlaszáma:
10102086-13584302-00000008
Úri hóborttól a digitalizációig
Újságíró-utánpótlás, figyelem!
Az Utanpotlassport.hu – a Nemzeti Sport Junior mellékletét és az M4…
Tovább >>Keleti Ágnes, az MSÚSZ-életműdíjasa
MSÚSZ-ÉLETMŰDÍJ: KELETI ÁGNES (tornász) a világ legidősebb, 100 éves olimpiai bajnoka…
Tovább >>Szoboszlai Dominik, az Év férfi sportolója
AZ ÉV FÉRFI SPORTOLÓJA SZOBOSZLAI DOMINIK (labdarúgó) …
Tovább >>A futballválogatott az Év csapata
AZ ÉV CSAPATA (hagyományos csapatsportok) FÉRFI LABDARÚGÓ-VÁLOGATOTT …
Tovább >>Marco Rossi, az Év edzője
AZ ÉV EDZŐJE MARCO ROSSI (férfi labdarúgó-válogatott) …
Tovább >>