A harmadik forduló kérdéseinek megfejtése

1. Melyik az egyedüli válogatott, amelyik az első négy kiírás mindegyikében bejutott a legjobb négy közé?

A.) rancia
B.) Nyugatnémet
C.) Olasz
D.) Szovjet

2. Ki volt az első légiós – azaz külföldi klubból a tornára beválogatott játékos –, aki gólt szerzett Európa-bajnokság döntőjében?

A.) Ruud Gullit
B.) Michel Platini
C.) Marco van Basten
D.) René Vandereycken

3. Ki volt az első magyar labdarúgó, aki Európa-bajnoki négyes döntőben szerepelt, majd később egy külföldi élvonalbeli bajnokságban bemutatkozhatott?

A.) Bálint László
B.) Bene Ferenc
C.) Fazekas László
D.) Varga Zoltán

4. A magyar nemzetiségű játékosok közül ki szerzett gólt az 1988-as Európa-bajnokságon?

A.) Bölöni László
B.) Gögh Kálmán
C.) Móder József
D.) Rácz László

5. Melyik évben nyerte meg először „külföldi” (nem a győztes csapatéval azonos nemzetiségű) szövetségi kapitány az Európa-bajnoki címet?

A.) 1992
B.) 2000
C.) 2004
D.) 2012

6. Hány Európa-bajnokságon szerzett eddig gólt Cristiano Ronaldo?

A.)Három
B.) Négy
C.) Öt
D.) Hat

7. Ki volt az első játékos, aki egy adott esztendőben a Bajnokcsapatok Európa-kupája, majd az Európa-bajnokság döntőjében is szerzett gólt?

A.) Nem volt még ilyen
B.) Gerd Müller
C.) Fernando Torres
D.) Zinédine Zidane

8. Melyik Európa-bajnokságon készült ez a felvétel?

A.) 1980
B.) 1984
C.) 1988
D.) 1992

9. A 2022-es világbajnokság márciusi selejtezőire összeállított keretek alapján a magyaron kívül melyik résztvevő válogatottba adhatja a legtöbb játékost az OTP Bank Liga az Európa-bajnokságon?

A.) Csehország
B.) Észak-Macedónia
C.) Szlovákia
D.) Ukrajna

10. Az alábbi magyar válogatott játékosok közül ki nem volt eddig ciprusi klub tagja?

A.) Hangya Szilveszter
B.) Lang Ádám
C.) Sallai Roland
D.) Szalai Attila

11. A világfutball történetének egyik legkiválóbb játékosa egy magyarok elleni Eb-selejtezőn debütált hazája válogatottjában. Ki ő?

A.) Franz Beckenbauer
B.) Johan Cruyff
C.) Gary Lineker
D.) Francesco Totti

12. Melyik labdarúgó Európa-bajnokság szlogenje volt a „When football comes home” (Amikor a labdarúgás hazatér)?

A.)1992
B.) 1996
C.) 2000
D.) 2004

13. Melyik apa-fiú páros mindkét tagja játszott a magyarok ellen Európa-bajnoki selejtezőn?

A.) Pierre-Albert Chapuisat / Stéphane Chapuisat
B.) Gheorghe Hagi / Ianis Hagi
C.) Martin Koeman / Ronald Koeman
D.) Finn Laudrup / Michael Laudrup

14. Melyik ellenfél szövetségi címerének részlete ez a 2008-as Eb selejtezőinek csoportellenfelei közül?

A.) Bosznia-Hercegovina
B.) Málta
C.) Moldova
D.) Törökország

15. A magyar labdarúgó-válogatott tagjai közül ki szerepelt korábban a kazah élvonalban is?

A.) Gazdag Dániel
B.) Kleinheisler László
C.) Varga Kevin
D.) Varga Roland

16. A 2016-os Európa-bajnokságra benevezett játékosok közül ki nem volt pályafutása során a Pécsi MFC tagja?