A második forduló kérdéseinek megfejtése

1. Ki az egyetlen futballista, aki ugyanabban az évben Eb-döntő és olimpiai torna gólkirálya is volt?

A.) Albert Flórián
B.) Bene Ferenc
C.) Dunai II Antal
D.) Novák Dezső

2. Ki az egyetlen szövetségi kapitány, aki világbajnoki tizenhatos és Európa-bajnoki négyesdöntőben is vezette a magyar válogatottat?

A.) Baróti Lajos
B.) Illovszky Rudolf
C.) Mezey György
D.) Sebes Gusztáv

3. Eb-selejtezőmérkőzésen eddig csupán három futballista szerzett öt gólt. Az angol Malcolm Macdonald és a holland Marco van Basten mellett ki a harmadik?

B.)Gera Zoltán
C.) Nyilasi Tibor
D.)Tichy Lajos

4. Ki az egyedüli futballista, aki ugyanazon az Európa-bajnokságon két mérkőzésen is tudott mesterhármast szerezni?

A.) Patrick Kluivert
B.) Dieter Müller
C.) Michel Platini
D.) Marco van Basten

5. Melyik az egyedüli ország, amelynek válogatottja Európa-bajnokságon (tehát nem a selejtezőkben!) hat gólt is szerzett egy mérkőzés alatt?

A.) Franciaország
B.) Hollandia
C.) Németország (NSZK)
D.) Spanyolország

6. Melyik Európa-bajnoki döntőt nyerte meg a legnagyobb gólkülönbséggel a győztes?

A.) 1972
B.) 1988
C.) 1992
D.) 2012

7. Miért indulhatott az 1992-es Eb nyolcas döntőjében a dán válogatott, noha nem nyerte meg selejtező-csoportját?

A.) A délszláv konfliktus miatti ENSZ-szankciók után az UEFA kizárta a dánok előtt csoportgyőztes jugoszlávokat.
B.) Bundabotrány miatt megüresedett egy hely.
C.) A benevezett jugoszláv csapat játékosai megbetegedése miatt visszalépett.
D.) Felemelték a létszámot.

8. Ki az egyedüli olasz, aki a labdarúgás Európa-bajnoka és egyben világbajnoka is?

A.) Gianluigi Buffon
B.) Fabio Cannavaro
C.) Giacinto Facchetti
D.) Dino Zoff

9. Melyik az egyedüli válogatott, amellyel a magyar csapat két Európa-bajnokságon is találkozott?

A.) Belga
B.) Dán
C.) Spanyol
D.) Szovjet

10. A világbajnok francia válogatott alább felsorolt játékosai közül ki az egyedüli, aki nem játszott soha hazája első ligájában, a Ligue 1-ben?

A.) Hugo Lloris
B.)Benjamin Pavard
C.) Paul Pogba
D.) Raphaël Varane

11. Ki szerezte a 2016-os Európa-bajnoki döntő egyetlen gólját?

A.) Adrien Silva
B.) Cristiano Ronaldo
C.) Eder
D.)Nani

12. A magyarok ellen is készülő német válogatott alább felsorolt játékosai közül ki nem nyerte meg eddig még a Bajnokok Ligáját?

A.) Serge Gnabry
B.) Toni Kroos
C.) Thomas Müller
D.) Antonio Rüdiger

13. Kinek az édesapja játszott ugyanabban a válogatottban, mint a fia?

D.) Piotr Zieliński

15. A spanyol válogatott a nyári Európa-bajnokságra készülő játékosai közül ki nyert Európa-bajnoki címet 2008-ban?

A.) Sergio Busquets
B.) David de Gea
C.)Jordi Alba
D.) Sergio Ramos

16. Az alábbi válogatottak közül melyik lesz idén nyáron Európa-bajnoki újonc?

A.) Ausztria
B.)Finnország
C.) Ukrajna
D.) Wales

17. Kinek lőtte Marco van Basten az 1988-as Európa-bajnoki döntő híressé vált, második gólját?

A.) Rinat Daszajev
B.) Eike Immel
C.) Hans van Breukelen
D.) Walter Zenga

18. Melyik Európa-bajnokságon került ez a híres kép?

A.) 1988
B.) 1992
C.) 1996
D.) 2000

19. Hány élvonalbeli ligában szerzett gólkirályi címet a magyar válogatott keret egyik csatára, Nikolics Nemanja?

A.) Egy
B.) Kettő
C.) Három
D.) Négy

20.       Ki vette át csapatkapitányként 1996-ban az Európa-bajnoknak járó trófeát?