Lezárult az Év sportolója 2014 szavazás

dani katka

November 24-én, hétfőn lezárult a szavazás az Év sportolója díjra. Idén is öt kategóriában szavazhattak a sportújságírók, a voksok összesítése után december 18-án, csütörtökön, az Erzsébet téri Akváriumban kerül sor az ünnepélyes díjátadásra. Az eseményt a Duna TV élőben közvetíti.

A végeredmény is akkor derül ki, a kollégáknak ezt a listát készítettük el emlékeztetőül, ami alapján leadhatták a voksukat.

 

FÉRFIAK

 

világbajnok:

Bácsi Péter (birkózás)

Berki Krisztián (torna)

Kakukk Levente (teke)

Kiss Tamás (teke)
vb-ezüst:

Dombvári Bence (kajak, 500 m)

Tóth Krisztián (cselgáncs)

Vajda Attila (kenu, 5000 m)
vb-bronz:

Bali Dániel (aerobik)

Lőrincz Tamás (birkózás)

Lőrincz Viktor  (birkózás)

Sike József  (sportlövészet)

Vajda Attila (kenu, 1000 m)
Eb-arany:

Bácsi Péter (birkózás)

Cseh László (úszás, 200 m vegyes)

Kiss Norbert (autósport, kamion)

Lőrincz Tamás (birkózás)

Pars Krisztián (atléta)

Rédli András (vívás)

Verrasztó Dávid (úszás, 400 m vegyes)
Eb-ezüst:

Berki Krisztián (torna)

Biczó Bence (úszás, 200 m pillangó)

Cseh László (úszás, 100 m pillangó)

Vajda Attila (kenu, 1000 m)
Eb-bronz:

Balog Gábor (úszás, 200 m hát)

Gémesi Csanád (vívás)

Krizsán Szabolcs (cselgáncs)

Ligeti Dániel (birkózás)

Sike József  (sportlövészet, 30+30)

Ungvári Miklós (cselgáncs)

Tadissi Martial (karate)

Tóth Krisztián (cselgáncs)

Veréb István (birkózás)
NŐK
világbajnok:

Csay Renáta (kajak, maraton)

Kozák Danuta (kajak, 500 m)

vb-bronz:

Csay Renáta (kajak, 5000 m)

Tobai-Sike Reanáta (sportlövészet)
Téli olimpia, 7. hely:

Miklós Edit (sí)
Eb-arany:

Csernoviczki Éva (cselgáncs)

Csipes Tamara (kajak, 1000 m)

Hosszú Katinka (úszás, 200 és 400 m vegyes, 100 m hát)

Kozák Danuta (kajak, 200 és 500 m)

Kovács Mária  (ökölvívás)

Medveczky Erika (kajak, 5000 m)

Miskolczi Julianna (sportlövészet)
Eb-ezüst:

Heidum Bernadett (rövidpályás gyorskorcsolya)

Hosszú Katinka (úszás, 200 m gyors)

Kapás Boglárka (úszás, 1500 m gyors)

Lakatos Zsanett  (kenu, 200 m)

Olasz Anna (nyíltvízi úszás, 25 km)

Risztov Éva (nyíltvízi úszás, 10 km)
Eb-bronz:

Ancsin Katalin (ökölvívás)

Gonda Ivett (tekvondó)

Hosszú Katinka (úszás, 200 m pillangó)

Joó Abigél (cselgáncs)

Kapás Boglárka (úszás, 800 m)

Kónya Zsófia (rövidpályás gyorskorcsolya)

Márton  Anita (súlylökő)

Nagy Tímea (ökölvívás)

Szatmári Petra (ökölvívás)
CSAPAT
világbajnok:

férfi kajakváltó (Dudás Miklós,Tótka Sándor, Hérics Dávid, Nádas Bence  4×200 m)

férfi öttusacsapat (Demeter Bence, Kasza Róbert, Marosi Ádám)

Majthényi Szabolcs, Domokos András Repülőhollandi-páros

női kenukettes (Lakatos Zsanett, Takács Kincső, 500 m)

női kajaknégyes (Szabó Gabriella, Kárász Anna, Kozák Danuta, Vad Ninetta, 500 m)

női kajakkettes (Szabó Gabriella, Csipes Tamara, 500 m)

női kajakkettes (Kárász Anna, Vad Ninetta, 200 m)

női kajakkettes (Csay Renáta, Bara Alexandra, maraton)

teke tandem mix (Tímár Edina, Kiss Norbert)
vb-ezüst:

férfi kajakpáros (Dombi Rudolf, Boros Gergely, 500 m)

Férfi kenukettes (Vasbányai Henrik, Mike Róbert, 1000 m)
vb-bronz:

férfi kajaknégyes (Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel, 1000 m)

férfi kardcsapat (Szilágyi Áron, Gémesi Csanád, Decsi Tamás, Szatmári András)

férfi kenunégyes (Kiss Tamás, Vass András, Varga Dávid, Sarudi Pál, 1000 m)

férfi kenuváltó (4×200 m)

férfi sportlövő-csapat, futócéllövő (Sike József, Boros László, Tasi Tamás, 40 vegyesen és 30+30)

négyesfogathajtó-csapat (Lázár Zoltán, Dobrovitz József, ifj. Dobrovitz József)

női kajakkettes (Medveczky Erika, Sarudi Alíz, 1000 m)

női sportlövő-csapat, légpisztoly (Csonka Zsófiával, Nemes Adriennel, Tobai-Sike Renáta, 10 m)

triatlon vegyesváltó (Kovács Zsófia, Tóth Tamás, Vanek Margit, Vanek Ákos)
Téli olimpia, 6. hely:

Női rövidpályás gyorskorcsolya-váltó (Heidum Bernadett, Keszler Andrea, Kónya Zsófia, Lajtos Szandra, Darázs Rózsa)
Bajnokok Ligája-győztes:

Győr Audi ETO KC női kézilabdacsapat

Szegedi TE férfi tekecsapat

 

EHF Kupa-győztes:

Pick Szeged férfi kézilabdacsapat
Eb-arany:

férfi kenukettes (Vasbányai Henrik, Mike Róbert, 1000 m)

férfi öttusacsapat (Demeter Bence, Kasza Róbert, Tibolya Péter)

férfi sportlövő-csapat, 30+30, futócéllövő (Sike József, Boros László, Tasi Tamás

női kajakpáros (Szabó Gabriella, Csipes Tamara, 500 m)

női kajaknégyes (Szabó Gabriella, Kárász Anna, Kozák Danuta, Vad Ninetta)

női kenupáros (Takács Kincső, Lakatos Zsanett
Eb-ezüst:

férfi kenunégyes (Kiss Tamás, Vass András, Varga Dávid, Sarudi Pál, 1000 m)

férfi vízilabda-válogatott

női kajakkettes (Medveczky Erika, Sarudi Alíz, 1000 m)

női kajakkettes (Kárász Anna, Vad Ninetta, 200 m)
Eb-bronz:

Csillaghajó-páros (Gereben Márton, Gereben Péter)

férfi 4×100 m vegyesváltó (Gyurta Dániel, Pulai Bence, Cseh László, Kozma Dominik

férfi sportlövő-csapat, 40 vegyes, futócéllövő (Sike József, Boros László, Tasi Tamás)

női 4×200 m gyorsváltó (Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn, Kapás Boglárka, Hosszú Katinka)

női rövidpályás gyorskorcsolya váltó (Heidum, Kónya, Keszler Andrea, Lajtos Szandra)

női szinkrontoronyugrás (Kormos Villő, Reisinger Zsófia)

női vízilabda-válogatott
Sakkolimpia-ezüst:

férfi sakkválogatott  (Lékó Péter, Balogh Csaba, Almási Zoltán, Rapport Richárd, Polgár Judit)
EDZŐK:

Carlos Ortega (kézilabda)

Csernoviczki Csaba (cselgáncs)

Juan Carlos Pastor (kézilabda)

Győrik Csaba (sportlövészet)

Kovács István (torna)

Martin Ambros (kézilabda)

Németh Zsolt (atlétika)

Shane Tusup (úszás)

Sike András (birkózás)

Somlai Béla (vívás, kard)

Somogyi Béla (kajak)

Széles Sándor (úszás)

Turi György (úszás)

Vécsi Viktor (kajak-kenu)

 

 

SZÖVETSÉGI KAPITÁNYOK:

Benedek Tibor (vízilabda)

Gulyás István (birkózás, szabadfogás)

Győrik Csaba (sportlövészet)

Horváth Tamás (sakk)

Kiss László (úszás)

Merész András (vízilabda)

Pálvölgyi Miklós (öttusa)

Storcz Botond (kajak-kenu)

Struhács György (birkózás, kötöttfogás)

Telegdi Attila (rövidpályás gyorskorcsolya)

2014. november. 12.

  • NBP4

    A programnak immár a negyedik ciklusa kezdődött el.

  • MSUSZ 2020

    A pandémia miatt ezúttal online rendeztük meg az M4 Sport – Az Év Sportolója gálát a Nemzeti Színház Gobbi Hilda színpadán.

  • ÁrokFerenc

    Életének 89. évében Szabadkán a koronavírus-fertőzés szövődményeiben meghalt Árok Ferenc, a legendás sportújságíró, futballedző, szövetségünk életműdíjasa.

























Kapcsolat
Székhely:
1123 Budapest, Alkotás utca 44.

Iroda, levelezési cím:
1123 Bp., Győri út 17.

iroda@sportujsagirok.hu
+36-30-9121-572

Szövetségünk adószáma:
18059607-2-43


Szövetségünk számlaszáma:

10102086-13584302-00000008


Újságíró-utánpótlás, figyelem!

  Az Utanpotlassport.hu – a Nemzeti Sport Junior mellékletét és az M4…

Tovább >>

Keleti Ágnes, az MSÚSZ-életműdíjasa

Ági néni

MSÚSZ-ÉLETMŰDÍJ: KELETI ÁGNES (tornász) a világ legidősebb, 100 éves olimpiai bajnoka…

Tovább >>

Szoboszlai Dominik, az Év férfi sportolója

Dominik

AZ ÉV FÉRFI SPORTOLÓJA SZOBOSZLAI DOMINIK (labdarúgó)           …

Tovább >>

A futballválogatott az Év csapata

MSUSZ 2020

AZ ÉV CSAPATA (hagyományos csapatsportok)   FÉRFI LABDARÚGÓ-VÁLOGATOTT         …

Tovább >>

Marco Rossi, az Év edzője

Rossi

AZ ÉV EDZŐJE    MARCO ROSSI (férfi labdarúgó-válogatott)           …

Tovább >>